CZ / EN
Rudy Horvat Group

Rudy Horvat Group

Ostravská kapela, kterou kolem sebe postavil kytarista Rudy Horvat je dalším ze zajímavých projektů, který tento talentovaný muzikant představil v rámci svých jazzových aktivit. RHG plynně navazuje na předchozí projekt Missing Base jenž byl po éře Facing West Tria posunem od jazzu blíže k rocku a fusion. RHG všechny tyto vlivy kombinuje a žánrově bývá označována jako jazz/rock/fusion. RHG staví především na vlastním repertoáru kde se kromě vlastních kompozic - melodický balad či rockově orientovaných kompozic objevují i vlastní osobité cover verze skladeb světově známých interpretů a kapel.

Rudy Horvat / acoustic & electric guitars, composer

(1977 Richard Bona, Marie Rottrová, Boris Urbánek, ORO, Neo Chess Sunny RNR Band, PEER...)

Ostravský kytarista, který se dostal do podvědomí posluchačů se svou kapelou Facing West Trio (Jazz) se kterou odehrál spoustu koncertů po celé České republice. Od roku 2003 začíná spolupracovat s Borisem Urbánkem a Michalem Žáčkem a stává se členem kapel Boris Band Combination a The Gizd Q, později se pak začíná spolupracovat i obnovenou kapelou TUTU. Je rovněž členem Ostravského Rozhlasového Orchestru, který na svých koncertech doprovází špičku české hudební scény. Rudolf Březina pozval Rudyho Horvata do skupiny Flamingo s níž absolvoval během šestli let spolupráce několik turné s Marií Rottrovou. Následovala spolupráce s Richardem Bonou, Vlastou Redlem, kapelu Buty a dalšími. V neposlední řadě však spolupracoval s Dave Wecklem, Ashley Slaterem, Vojtěchem Dykem na sólové desce Michala Žáčka.


Rudy Horvat

Jenny Krompolc sr. / bass

(1960 TUTU, Heidi Janků, Peter Lipa, Richard Müller, Boris Urbánek, ORO...)

Ostravský basista, absolvent Janáčkovy konzervatoře Ostrava obor housle. Během své bohaté kariéry doprovázel a spolupracoval se spoustou známých umělců. Během a po absolvování vojenské služby v Bratislavském Vojenském uměleckém souboru spolupracoval s Peterem Lipou a hrál ve skupně Banket Richarda Müllera. Od roku 1987 byl členem ostravské fusion kapely TUTU a to až do roku 1993. V tomto období byl rovněž členem kapely Supernova Ivo Pavlíka jenž doprovázela Heidi Janků. Rovněž byl členém JORO (Jazzový orchestr Rozhlasu Ostrava). Působil v kapele The Gizd Q Michala Záčka, je členem ORO (Ostravský rozhlasový orchestr), Boris Band Combination Borise Urbánka, spolupracuje s kapelou Buty.


Jenny Crompolc sr.

Jan Tengler / sax

(Kofe-In, Hičhaikum Jana Kunzeho, Bardo Thödol)

Opavský saxofonista, flétnista a hráč na EWI začínal v lokálních bluesrockových, folkrockových a jazzrockových uskupeních regionálního významu. Pak následovala legendární brněnská funk formace Chorchestr a kapela brněnského HaDivadla. Je členem kultovního tribute bandu kultovních Grateful Dead - Bardo Thödol. Byl zakládajícím členem kapely KOFE-IN, ve které působil v letech 2006-2011. Od roku 2010 je členem Boris Band Combination Borise Urbánka. Je členem člen hudebně-poetické alternativní avantgardy: Hičhaikum projekt Jana Kunzeho.


Jenny Crompolc jr.

Jenny Krompolc jr. / drums

(1983 Boris Urbánek, ORO, Neo Chess Sunny RNR Band, Banda Del Caffé, Evolution Dejavu, Blissten, Jazzyk )

Energický a univerzální bubeník, jehož služby už stačili využít především Boris Urbánek, Michal Žáček, Ostravský rozhlasový orchestr, nebo Jiří Stivín. Začínal v ostravské kapele Jazzyk, několik let působil v electro/rockové kapele Blissten. Čtyři roky byl členem úspěšné festivalové kapely Evolution Dejavu (objev festival Colours of Ostrava 2004). Od roku 2005 začal spolupracovat s Rudym Horvatem, když se stal členem jeho kapely Million Pounds. Od roku 2007 je členem Boris Band Combination Borise Urbánka.


Jenny Crompolc jr.